مطالب را به بالاترین ارسال کنید

اگر سایت بالاترین آدرس اصلی سایت خاندان پهلوی را مسدود کرد میتوانید از آدرسهای دیگر استقاده کنید.
مانند:
http://pahlavis.blogspot.ca


۱۳۹۰/۱۱/۲۵

تصویب قانون ننگین كاپیتولاسیون توسط رژیم دژخیم پهلوی و سخنرانی رهبر + اسناد خیلی محرمانه

تصویب قانون ننگین کاپیتولاسیون توسط رژیم دژخیم پهلوی در مجلس شورای ملی و اعتراض افشاگرانه امام خمینی با سخنرانی بسیار آتشین و کوبنده برای مطلع ساختن خلق مسلمان ایران از جزئیات خیانت مجدد شاه به به ملّت.
مأموران بدنام سازمان اطلاعات شاهنشاهی، با یورش وحشیانه به منزل منتقدین سیاست‌های وطن فروشانه رژیم (برای نمونه: قانون ننگین کاپیتولاسیون)، هرگونه فعالیت اجتماعی و سیاسی را سرکوب می‌کردند؛ بعد از یورش دژخیمان رژیم پهلوی به فعالین سیاسی و اجتماعی با کمال پرویی در رسانه ملی (!) ادعا می‌کردند که تعدادی خرابکار (تروریست) را دستگیر کرده‌اند. اگرچنانچه کسی سگ آمریکایی را زیر بگیرد بازخواست از او می‌کنند، اگر شاه ایران یک سگ آمریکایی را زیر بگیرد بازخواست می‌کنند و اگر چنانچه یک آشپز آمریکایی، شاه ایران را زیر بگیرد، مرجع ایران را زیر بگیرد، بزرگ‌ترین مقام را زیر بگیرد، هیچ کس حق تعرض ندارد چرا؟ برای اینکه می‌خواستند وام بگیرند از آمریکا. آمریکا گفت این کار باید بشود (لابد اینجور است) بعد از سه چهار روز، وام دویست میلیون دلاری تقاضا کردند. ما این قانون را که در مجلس واقع شد، قانون نمی‌دانیم. ما این مجلس را مجلس نمی‌دانیم. ما این دولت را دولت نمی‌دانیم، این‌ها خائنند به مملکت ایران.
نجاست زادگانِ سلطنت طلب (دیکتاتور طلب) ما سوهان روح شما «مزدورانِ پپسی خور» و آرامش بخش روح «شهدای خلق مسلمان ایران» هستیم. آرشیو کامل «سازمان بدنام ساواک» در دسترس نویسندگان "سایت رسمی خاندان پهلوی" است. تاریخ نچندان باشکوه ما آنقدر «ضحاکین ماردوش» داشته است که حد و حساب ندارد؛ مشکل ما مشکل «فرهنگ ضحاک پروری» است نه خود ضحاکین! تاریخ ایران پر از جعل واقعیت‌ها و سرکوب انسان‌های آزاده است. تنها راه نابودی ضحاک صفت ها، حمایت از حکومت دینی (جمهوری اسلامی ایران) و کاوه های زمانه (امام خامنه ای، امام خمینی) است.

سند وجود در ساواک درباره كاپیتولاسیون‌: مصونیت سیاسی مستشاران آمریكایی مقیم ایران
خیلی محرمانه موجود در ساواک درباره كاپیتولاسیون‌: مصونیت سیاسی مستشاران آمریكایی مقیم ایران
  • توضیحات سند:
در سال ۱۹۶۴ مقامات آمریکایی جهت مستشاران نظامی خود در ایران تقاضای مصونیت سیاسی نموده و قرار بر این گردیده که جهت ۸۷ نفر (۵۰ نفر درجه‌دار و ۲۷ نفر افسر) که طبق دول سازمانی جمع کل مستشاران نظامی در ایران می‌باشند در صورتی که نامبردگان حین انجام وظیفه برای ارتش شاهنشاهی مرتکب جرمی گردند موضوع رسیدگی از صلاحیت مقامات قضایی ایران خارج و متهم بایستی به خاک آمریکا مراجعت و محاکمه و نتیجه محاکمه به اطلاع مقامات ارتش و قضایی ایران برسد و به همین دلیل تعداد ۸۷ کارت مصونیت سیاسی برای نظامیان آمریکایی صادر و جهت مزید اطمینان بیشتر قرار بر این گردیده در صورتی که این گونه نظامیان مرتکب جرم گردند قبلاً موضوع رسمی بودن مستشار نظامی آنان (فقط برای ۸۷ نفر) به تأیید دفتر وزارت جنگ رسیده و اقدام لازم طبق قرارداد به عمل آید، اینک شایع است موضوع استفاده از ۸۷ کارت مصونیت سیاسی به حدود ۷۰۰ نفر که حتی شامل راننده، سرباز و تکنیسین شده رسیده و نامبردگان جهت گریز از جرائمی که مرتکب می‌گردند بر خلاف اصل قرارداد به میل خود تعداد کارتهای ۸۷ نفر را به ۷۰۰ نفر رسانیده‌اند.

سند زیر مجوز استفاده «آمریكایی های گاو چران و وحشی» از امتیاز «كاپیتولاسیون» در ایران است.
قانون كاپیتولاسیون - شاه - محمدرضا پهلوی - رژیم پهلوی - ضحاک شاه پهلوی - ضحاک شاه - ضحاک پهلوی -  سند - اسناد - ساواک
پروانه استفاده مستشاران آمریکایی از قانون كاپیتولاسیون، وزارت امور خارجه رژیم ستمشاهی ایران

  • اعتراض افشاگرانه امام خمینی (رحمت الله علیه) علیه تصویب قانون کاپیتولاسیون
امام خمینی (رحمت الله علیه) به منظور افشای این خیانت تصمیم گرفتند که طی ایراد نطقی، این عمل شاه (لعنت الله علیه) را به اطلاع عموم برسانند. قبل از هر چیز، ایشان برای آگاه ساختن علما و روحانیون مرکز و شهرستان‌ها، پیک‌هایی همراه با نامه به اطراف و اکناف کشور روانه نمودند و خود نیز با مقامات روحانی قم به گفتگو نشستند. به تدریج تعداد کثیری از مردم ایران وارد قم شدند، تا خود شاهد این سخنرانی باشند.
سخنرانی سید روح‌الله خمینی در جمع مردم قم با موضوع کاپیتولاسیون
سخنرانی سید روح‌الله خمینی در جمع مردم قم با موضوع کاپیتولاسیون
 
رژیم وطن فروش شاه که از برنامه سخنرانی حضرت امام (ره) اطلاع پیدا کرده بود، برای جلوگیری از این سخنرانی نماینده‌ای به قم اعزام داشت. این فرد نتوانست به دیدار امام خمینی (رحمت الله علیه) نایل گردد، ولی در دیداری با فرزند امام، حاج آقا مصطفی خمینی، این پیام را برای حضرت امام (ره) فرستاد:
( ... آمریکا به منظور کسب وجهه در میان مردم ایران با تمام قدرت فعالیت می‌کند و پول می‌ریزد و از نظر قدرت در موقعیتی است که هرگونه حمله به آن، به مراتب خطرناک‌تر از حمله به شخص اول مملکت است! آیت الله خمینی اگر این روز‌ها بنا دارند نطقی ایراد کنند باید خیلی مواظب باشند که به دولت آمریکا برخوردی نداشته باشد که خیلی خطرناک است و با عکس العمل تند و شدید آنان مواجه خواهد شد. دیگر هر چه بگویند حتی حمله به شاه چندان مهم نیست.)
این تهدیدات کوچک‌ترین اثری در عزم راسخ حضرت امام (رحمت الله علیه)، نداشت و ایشان در روز ۴ آبان ۱۳۴۳، سخنرانی بسیار آتشین، کوبنده و افشاگرانه به عمل آوردند و مردم ایران را از جزئیات این خیانت محمدرضا ضحاک پهلوی (لعنت الله علیه) مطلع ساختند.
امام خمینی (رحمت الله علیه) این سخنرانی را علاوه بر اینکه در روز تولد حضرت فاطمه زهرا (س) ایراد فرمودند، سخنان خود را با آیه استرجاع (انا لله و انا الیه راجعون) شروع نمودند و طی آن شدید‌ترین حملات را مستقیماً علیه آمریکا و شاه(لعنت الله علیه) وارد نمودند. جیمزبیل، محقق آمریکایی، در مورد این سخنرانی چنین می‌گوید:
(این سخنرانی پرشور او، یکی از مهم‌ترین و تحریک کننده‌ترین بیانات سیاسی ایراد شده درایران در این قرن می‌باشد. حضرت امام خمینی (رحمت الله علیه) در این سخنرانی با کمال قدرت و بطور مستقیم، شاه (لعنت الله علیه) و آمریکا را به دلیل تلاش برای نابود کردن یکپارچگی و استقلال ایران مورد حمله قرار داد.)
حضرت امام خمینی (رحمت الله علیه) در بخشهایی از سخنرانی خود چنین فرمودند:
(قانون در مجلس بردند، در آن قانون اولا ما را ملحق کردند به پیمان وین و ثانیاً الحاق کردند به پیمان وین که تمام مستشاران نظامی آمریکا با خانواده‌هایشان، با کارمندهای فنیشان، با کارمندان اداریشان، با خدمه‌شان، با هر کس که بستگی به آن‌ها دارد، این‌ها از هر جنایتی که در ایران بکنند مصون هستند؛ اگر یک خادم آمریکایی، اگر یک آشپز آمریکایی مرجع تقلید شما را در وسط بازار ترور کند، زیرپا منکوب کند، پلیس ایران حق ندارد جلو او را بگیرد! دادگاههای ایران حق ندارد محاکمه کنند! بازپرسی کنند! باید برود آمریکا! آنجا در آمریکا ارباب‌ها تکلیف را معین کنند! دولت سابق این تصویب را کرده بود و به کسی نگفت. دولت حاضر این تصویب نامه را در چند روز پیش از این، برد به مجلس و در چند وقت پیش از این به سنا بردند و با یک قیام وقعود، مطلب را تمام کردند و باز نفسشان در نیامد. در این چند روز این تصویب نامه را بردند به مجلس شورا و درآنجا صحبتهایی کردند، مخالفتهایی شد، بعضی از وکلا هم مخالفتهایی کردند، صحبتهایی کردند لکن مطلب را گذراندند، با کمال وقاحت گذراندند، دولت با کمال وقاحت از این امر ننگین طرفداری کرد. ملت ایران را از سگهای آمریکا پست‌تر کردند. اگرچنانچه کسی سگ آمریکایی را زیر بگیرد بازخواست از او می‌کنند، اگر شاه ایران یک سگ آمریکایی را زیر بگیرد بازخواست می‌کنند و اگر چنانچه یک آشپز آمریکایی، شاه ایران را زیر بگیرد، مرجع ایران را زیر بگیرد، بزرگ‌ترین مقام را زیر بگیرد، هیچ کس حق تعرض ندارد چرا؟ برای اینکه می‌خواستند وام بگیرند از آمریکا. آمریکا گفت این کار باید بشود (لابد اینجور است) بعد از سه چهار روز، وام دویست میلیون دلاری تقاضا کردند......... ایران خودش را فروخت برای این دلار‌ها...... ما را جزو دول مستعمره حساب کرد، ملت مسلم ایران را پست‌تر از وحشی‌ها در دنیا معرفی کرد، در ازای وام ۲۰۰ میلیون که ۳۰۰ میلیون پس بدهند. نظامیان آمریکایی، مستشاران نظامی آمریکایی به شما چه نفعی دارند؟ آقا اگر این مملکت اشغال آمریکاست پس چرا اینقدر عربده می‌کشید، پس چرا اینقدر دم از ترقی می‌زنید؟ اگر این مستشاران نوکر شما هستند پس چرا از ارباب‌ها بالاترشان می‌کنید؟ پس چرا از شاه بالاترشان می‌کنید. اگر نوکرند مثل سایر نوکر‌ها با آن‌ها عمل کنید. اگر کارمند شما هستند مثل سایر ملل که با کارمندانشان عمل می‌کنند، شما هم عمل کنید. اگر مملکت ما اشغال آمریکاییست پس بگویید........ ما زیر چکمه آمریکا برویم چون ملت ضعیفی هستیم؟! چون دلار نداریم؟! آمریکا از انگلیس بد‌تر، انگلیس از آمریکا بد‌تر، شوروی (روسیه) از هر دو بد‌تر، همه از هم بد‌تر، همه از هم پلید‌تر اما امروز سر و کار ما با این خبیث هاست، با آمریکاست. رئیس جمهور آمریکا بداند، بداند این معنا را که منفور‌ترین افراد دنیاست پیش ملت ما. امروز منفور‌ترین افراد بشر است پیش ملت ما.

باید هیاهو کنید، باید بریزید وسط مجلس، به هم باید بپرید که نگذرد این مطلب، به صرف اینکه من مخالفم درست می‌شود؟! دیدید که می‌گذرد، پس نگذارید یک همچو مجلسی وجود پیدا کند، از مجلس بیرونشان کنید. ما این قانون را که در مجلس واقع شد، قانون نمی‌دانیم. ما این مجلس را مجلس نمی‌دانیم. ما این دولت را دولت نمی‌دانیم، این‌ها خائنند به مملکت ایران، خائنند).
امام خمینی (رحمت الله علیه) به ایراد سخنرانی اکتفا نکردند و در‌‌ همان روز، اعلامیه‌ای روشن و غنی نیز علیه احیای کاپیتولاسیون صادر کردند. در بخشی از این اعلامیه که با آیه (نفی سبیل) (لن یجعل الله للکافرین علی المومنین سبیلا) شروع شده بود، چنین آمده است:
(آیا ملت ایران می‌داند در این روز‌ها در مجلس چه می‌گذشت؟ می‌داند بدون اطلاع ملت و به طور قاچاق چه جنایتی واقع شد؟ می‌داند مجلس به پیشنهاد دولت سند بردگی ملت ایران را امضا کرد؟ اقرار به مستعمره بودن ایران نمود؟ سند وحشی بودن ملت مسلمان را به آمریکا داد، قلم سیاه کشید بر جمیع مفاخر اسلامی و ملی ما، قلم سرخ کشید بر تمام لاف و گزافهای چندین ساله سران قوم، ایران را از عقب افتاده‌ترین ممالک دنیا پست‌تر کرد؟ اهانت به ارتش محترم ایران و صاحب منصبان و درجه داران نمود؟ حیثیت دادگاه‌های ایران را پایمال کرد؟ به ننگین‌ترین تصویب نامه دولت سابق با پیشنهاد دولت حاضر بدون اطلاع ملت رای مثبت داد؟ ملت ایران را در تحت اسارت آمریکایی‌ها قرار داد؟ اکنون مستشاران نظامی و غیرنظامی آمریکا با جمیع خانواده و مستخدمین آن‌ها آزادند هر جنایتی بکنند، هر خیانتی بکنند؟ پلیس ایران حق بازداشت آن‌ها را ندارد دادگاههای ایران حق رسیدگی ندارد، چرا؟ برای آنکه آمریکا مملکت دلار است و دولت ایران محتاج به دلار. امروز که دولتهای مستعمره یکی پس از دیگری با شهامت و شجاعت خود را از تحت فشار استعمار خارج می‌کنند و زنجیرهای اسارت را پاره می‌کنند، مجلس مترقی ایران با ادعای سابقه «تمدن ۲۵۰۰ ساله»، با لاف هم ردیف بودن با ممالک مترقیه، به ننگین‌ترین و موهن‌ترین تصویب نامه غلط دولتهای بی‌حیثیت رای می‌دهد و ملت شریف ایران را پست‌ترین و عقب افتاده‌ترین ملل به عالم معرفی می‌کند و با سرافرازی هرچه تمام‌تر، دولت از تصویب غلط دفاع می‌کند و مجلس رای می‌دهد. از برخی منابع مطلع به من اطلاع دادند که این طرح مفتضح را به دولت «پاکستان، اندونزی، ترکیه، آلمان غربی» پیشنهاد کرده‌اند و هیچکدام زیر بار این اسارت نرفته‌اند، تنها دولت ایران است که اینقدر با حیثیت ملی و اسلامیت ما بازی می‌کند و آن را به باد فنا می‌دهد......... آمریکاست که به مجلس و دولت ایران فشار می‌آورد که چنین تصویب نامه مفتضحی را که تمام مفاخر اسلامی و ملی ما را پایمال می‌کند تصویب و اجرا کنند. آمریکاست که با ملت اسلام معامله وحشیگری و بد‌تر از آن می‌نماید).

  • توجیه كاپیتولاسیون!
شکنجه گران سازمان مخوف و بدنام ساواک، قلم(!) به دست گرفتند و لجن پراکنی کردند تا شاید ﻣﻮج اعتراضات ﺿﺪ اﻣﭙﺮﯾﺎﻟﻴﺴﺘﯽ فروکش کند.
سازمان ساواک، توجیه كاپیتولاسیون
سند خیلی محرمانه ساواک؛ سازمان امنیت و اطلاعات کشور، توجیه كاپیتولاسیون

راز ستاره از من شب زنده دار پرس کز گردش سپهر نیاسوده ام دمی افراسیاب خون سیاووش می خورد ما بی خبر، ما بی خبر نشسته، به امید رستمیم

0 نظرات:

ارسال یک نظر